Jednoznačně nejtemnější autorovo dílo. Samota, chlad a bolest v...
Šest krásných pohádek zpracovaných v anglicko-českém znění. Za každou...
Atraktívnej primátorke Anne leží mesto pri nohách. Do jej života ale...
V druhém dílu Šumavského Děsu znovu ožívají temné příběhy z...
Pohádky seznamují děti v příjemně humorné a přístupné podobě se životem...
Dřevorubec Martin je pro svou neochotu vzít si jednu z dcerek čaroděje...
Všeobecná lekárka pre dospelých ponúka prehľad v praxi najčastejšie sa...
Cestovatel a fotograf Alef Pražský se tentokrát vrací do Prahy. Prohlédněte si naše hlavní město jeho očima.
Potěšte se dalším pokračováním série „13 povídek Pro Klub Knihomolů 2“. Jedná se o povídky původně napsané pro elektronický magazín Klub knihomolů. Předmluvu vytvořila šéfredaktorka Klubu knihomolů Alena Badinová.
Zrada nebo povinnost? Osud vojáka Wehrmachtu z česko-německé rodiny
Novela indického autora Sumita Mullicka, která vychází ve dvojjazyčném česko-anglickém vydání, je prvním vykročením tohoto zajímavého autora mezi české čtenáře.
Antologie, mapující pět let festivalu „Stranou – evropští básníci naživo“, zahrnuje čtyřiapadesát českých i zahraničních autorů, vynikajících básníků, spisovatelů a hudebníků i výtvarných umělců.
Cesty kratší a delší jsou knihou životopisných vzpomínek Josefa A. Firsta, jednoho z organizátorů woodcraftu v naší zemi. Po skončení I. světové války pracoval v organizaci YMCA, kde byl organizátorem a propagátorem řady sportů, volejbal, basketbal, softbal, lukostřelba, lyžování a hlavně pobyt v přírodě
Erotika, umění a politické intriky. Kniha ze života nejslavnějšího básníka veršů o lásce a milování Ovidia a vládce římské říše Oktaviána, zvaného Augustus.
Osudy alchymisty Edwarda Kelleyho a magistra Johna Dee se dramaticky vyhrocují ve střetu s tajemnými nepřáteli: na pozadí dvorských intrik se odhalují temné hlubiny lidského vědomí v osudové hře, do níž zasahují císař Rudolf II., rabbi Löw, malíř Arcimboldo či krásná básnířka Vestonia.
Když se sejdou spisovatel, sochař a malíř a dáma s rozhledem, pak se vedou zajímavé řeči.
Mezinárodní vědecká konference konaná na téma: Staré Řecko za časů Sókrata.
„V mládí jsem se viděl v celé řadě profesí. Kromě velmi populární dráhy kosmonauta či popeláře jsem uvažoval i o kariéře na Hradě, ale brzy jsem pochopil, že nemá cenu plánovat tak daleko dopředu.